Rollen in Italie

augustus 29, 2006

dwarslaesie, toegankelijkheid, vakantie

Anneke 244 Anneke 026
Was in augustus in Italie, o.a. naar de opera in Verona en een dag naar Venetie, maar ook Milaan en Padua hebben we bekeken. Wat een geweldig rolstoelland, buiten dat het geweldig mooie steden zijn, overal hoef je als rolstoeler en begeleider niets of bijna niets te betalen. O.a. het parkeren is gratis, maar ook alle theaters, musea e.d. Maar ook kun je heel makkelijk met de roelstoel in het openbaar vervoer, de bus rijdt voor en er komt een klep uit en je kunt zo naar binnen, geweldig, je zou denken dat kan in Holland toch ook? Voor de opera in Verona moesten we voor de ene opera (Aida) € 10 p/p betalen en voor de andere opera (Tosca) € 20 pp. Kennissen van ons moesten € 115 pp betalen. Prachtig weer en je zit tot 24.00 uur in je T shirt buiten onder de sterren te genieten, waar eens de Romeinen liepen. Maar ook Venetie is super, je hebt er zelfs een aantal bruggetjes met een rolstoel lift,
Anneke 190 Anneke 253

waarschijnlijk omdat er een rolstoeler woont, maar buiten dat kun je je de hele dag voor niks overal heen laten varen, van het ene eiland naar het andere, niemand doet moeilijk, iedereen helpt, echt geweldig.
Anneke 245

Subscribe

Subscribe to our e-mail newsletter to receive updates.

2 Responses to “Rollen in Italie”

  1. monique Says:

    Jan,
    geweldig om te horen je vakantieverslag dat je ervaringen zo postief zijn. Ook geweldig dat Italië dus blijkbaar erg toegankelijk en “meelevend” is. Nu nederland nog..

    mag ik jou vragen waar je verbleef in Italië.. Hotel of zo? even wat specifieke info, dan kan ik zelf ook bekijken of dat geschikte lokatie is voor mij.

    groetjes Monique

    Reply

  2. Geert Says:

    Hoi Jan,
    Ik ben in 2006 ook naar Venetie geweest. De liften waar je het over had deden het niet of de sleutel van de lift was zoek/was niet teruggebracht. Gelukkig was het er zo druk dat er altijd welwillende toeristen waren die een handje uitstaken en je over de bruggen tilden.
    Maar makkelijker is denk ik toch gebruik te maken van de watertaxi’s.

    Reply

Leave a Reply